PÁTEK 23. BŘEZNA 2018 POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ 11710 DNES 15  

Zástupci krajů

Středočeský kraj
Jihomoravský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
Zlínský kraj
Kraj Vysočina


Kalendář akcí

  Posl. sněmovna 6.3.2018


Soubory ke stažení

Záznam o dopravní nehodě
Prohlášení o zavinění nehody
Přiznání k silniční dani 2015
Přiznání k dani fyzických osob
Pokyny k dani fyzických osob
Přehled PSSZ
Přehled VZP


Jsme členy HK ČR


Česká asociace podnikatelů
Jihomoravský krajKrajské město: Brno
Počet obyvatel: 1 169 788
Rozloha (km): 7 194,56Cech Taxikářů města Brna

Magistrát města Brna Dopravní úřad – Taxislužba(vloženo 22.2.2017)

Magistrát města Brma vydal toto prohášení

UPOZORŇUJEME VEŘEJNOST,

ŽE PROVOZOVÁNÍ PŘEPRAVY OSOB PRO CIZÍ POTŘEBY PROSTŘEDNICTVÍM APLIKACÍ UBER:
-  JE PODLE ZÁKONA Č. 111/1994 O SILNIČNÍ DOPRAVĚ TAXISLUŽBOU A BEZ    PŘÍSLUŠNÝCH OPRÁVNĚNÍ JE TATO ČINNOST NELEGÁLNÍ,

-  OSOBÁM TUTO ČINNOST VYKONÁVAJÍCÍM MŮŽE BÝT ULOŽENA SANKCE, A TO
 • POKUTA ŘIDIČI AŽ DO VÝŠE 50 000 KČ A ZÁKAZ ČINNOSTI NA DOBU AŽ DVA ROKY
 • POKUTA DOPRAVCI AŽ DO VÝŠE 500 000 KČ.  (vloženo 15.2.2017)

  Prvních 12 dni nelegálních řidičů jezdící v Brně, poznatky a zjištění

  Realita fungování a faktické poznatky praktik řidičů Uber Pop v Brně Zjištění vychází z cca 80 fyzických kontrolních jízd uskutečněných mezi 1. až 12. 2. 2017. Jízdy jsou zdokumentovány Policií ČR, fotodokumentací a videozáznamy. Kontroly proběhly za spolupráce figurantů, Magistrátu města Brna a Policie ČR.

  1. Uber v rozporu se svým mediálním prohlášením, zprostředkovává komerční přepravu osob. Řidiči Uberu nejsou běžní účastníci silničního provozu, kteří nabízejí spolujízdu v rámci své plánované cesty. Řidiči Uberu jsou najímání za účelem výdělečné činnosti komerční přepravy osob. Což je dle Silničního zákona definice taxislužby. Uber vytvořil cílený nábor, který je podpořen rozhlasovou, billboardovou a letákovou kampaní. Jako ve všech městech vytváří u veřejnosti mediální obraz o spojování lidí a o moderních technologiích, které zákaznicí chtějí. O svém více jak 4 letém porušování zákonů v ČR se nezmiňují a argumenty zpochybňují, nebo bagatelizují. Všechny reklamace a negativní zkušenosti zákazníků obratem mažou z Facebooku Uberu.

  2. Uvedená tvrzení jsou podložena několika desítkami kontrol za účasti Policie ČR. Z nich vyplynulo, že řidiči jsou ve vozech vědomě pouze pro nabídku služby Uber Pop a to během jejich plánované služby. Řidiči jsou poučení o tom, co mají policii říct, co jim hrozí při kontrole. Někteří zapřeli i fakt, že jsou smluvními řidiči Uberu a, že zákazníka vezli a to i když jim ještě seděl zákazník ve voze. Tato skutečnost je rovněž zdokumentovaná. Řidiči Uberu systematicky a opakovaně porušují zákazy vjezdu do pěších zón, stojí v zákazu zastavení.

  3. Službu provozují, mimo jiné řidiči arménské národnosti a kriminální minulostí, kteří mají za úkol zastrašovat kontrolní figuranty a jsou tu i proto, aby řešili možné „problémy“ při kontrolách. Řidičům taxi je vyhrožováno, že arménská „skupina“ požaduje jakousi „pokutu“ za kontrolní jízdy a za již podaná trestní oznámení. Toto chování považujeme za mafiánské zastrašování a vyhrožování!

  4. Řidiči jsou převážně ukrajinské národnosti, bez trvalého pobytu, pracovního povolení a s omezenou znalostí českého jazyka. Neznají město a ptají se na cestu zákazníka. Řidiči Uberu, jsou fiktivně zaměstnáni u firem v insolvenci, na jednom voze se jich střídá několik. První řidiči Uberu, již měli dopravní nehodu se zákazníkem. Událost je zdokumentována fotografiemi a věc je v šetření policie.

  5. Při kontrolní jízdě v pátek 10. 2. byl řidičem Uberu, omezen na osobní svobodě a unesen figurant. Když řidič zjistil, že je kontrolován, začal dramaticky ujíždět, aby se vyhnul kontrole Policie ČR. Během nebezpečné jízdy v odpolední špičce projel, řidič Uberu, několik křižovatek na červenou. Zákazník ještě z vozu volal na 158 a během nebezpečné jízdy naváděl hlídky policie. Ve věci je podáno trestní oznámení v šetření PČR. Stejná událost s únosem zákazníka se stala ve středu 8. 2., a je rovněž v šetření policie. Další velmi závažný incident se stal, když řidič Uberu, vyhrožoval střelbou na figuranta. Ve věci je podáno trestní oznámení PČR. Incident je zdokumentován videozáznamem. Při kontrole, a za přítomnosti policie, řidič Uberu – arménec přede svědky prohlásil, že taxikáři za kontroly uřeže hlavu. Další vozem najížděl do stojících figurantů a vyhrožoval prostřelením kolena. Ve věci je rovněž podáno trestní oznámení.

  6. Z výpovědí několika figurantů vyplynulo, že z některých řidičů Uberu, byl cítit alkohol a jízda s nimi byla zmatená a nebezpečná. Ve všech případech jízda Uberu nevedla nejkratší trasou. Řidiči Uberu se při kontrolních jízdách odvolávají, že jedou podle navigace Uberu, která je plánovitě vede delší a časově náročnější trasou. Celková cena tak byla většinou dražší, něž nařizuje městská vyhláška pro taxislužbu. Uber účtuje extra sazbou, společně s ujetou vzdáleností, i čas strávený ve voze během jízdy, což zákon i městská vyhláška zakazuje!

  7. Společnost Uber bez vědomí zákazníka svévolně strhává z účtu částku 50,-Kč za neuskutečněnou jízdu v případech, kdy jízdu zruší sám řidič, zákazník, nebo kdy proběhla kontrola. Následně je platební karta Uberem blokována pro další použití služby. V případě hotovostní platby jízdy Uber Pop řidič ani na žádost zákazníka, a v rozporu se zákonem, nevydají doklad o zaplacení.

  8. Dle zdokumentovaných kontrolních jízd, ze svědectví od samotných řidičů Uberu o počtu jízd za prvních 12 dní provozu došlo k poklesu objemu jízd taxi o desítky procent. V případě nečinnosti města Brna, budeme vymáhat ušlý zisk po magistrátu. Na uvedenou skutečnost vypracujeme znalecký posudek.

  9. Žádáme město Brno, aby neprodleně podniklo kroky pro zákaz působení společnosti Uber na území města Brna a dále o důsledné kontroly nelegální činnosti řidičů nedodržující zákony ČR.

  10. V případě nečinnosti magistrátu města Brna připravujeme řádně ohlášenou protestní akci.

  Poznámka na závěr…
  Taxikářské řemeslo nemá dobou pověst, veřejnost si mnohdy myslí, že Uber je lék na nepoctivé taxikáře. V Praze sebe Uber, prezentoval, i jako pomoc v boji proti nepoctivým taxikářům. V Brně tuhle argumentaci nepoužil, protože v Brně žádné zásadní problémy s taxi nejsou. Fabulace a odvracení podstaty problému na fráze typu: „Uber, spojuje lidi“ je obvyklá taktika, která na veřejnost funguje. Novináři mají velkou moc pokládat otázky, hledat odpovědi a tím podávat veřejnosti nepřekroucený obraz skutečnosti.
  Protože i když je něco populární, tak to nesmí znamenat, že budeme přehlížet porušování zákonů naší země. Děkujeme za Vaši objektivitu!
  V Brně 13. 2. 2017

  Za sdružení provozovatelů taxi v Brně:
  • Cech taxi Brno
  • City Taxi Brno
  • Lido Taxi Brno
  • Impuls Taxi
  • Ave Taxi
  • Sopres Taxi
  • A+ Taxi
  • a dalších 420 legálních provozovatelů taxi v Brně

  Přílohy k dispozici:
  • Seznam vozů a SPZ nelegálních provozovatelů Uberu
  • Fotodokumentace vozů
  • Videozáznamy s incidenty a z kontrolních jízd
  • Protokoly PČR, zápisy trestních oznámení
  • Náborové letáky Uberu

  Žádost o zveřejnění poslal pan Doubek z Brna


 • AKT-Čr Občanské združení
  Vstup pro členy

    Váš e-mail/login:
    
    Vaše heslo:
    

    

    Předběžná registrace
    Zapomenuté heslo

  Mohlo by Vás zajímat!!!

  Reklamní nápisy TAXI


  Ohňostroje na míru


  www.pyroterm.cz

  Vizitky-Razítka  Váš prostor


  Prostor pro Váš odkaz.
  Kontakt     Online 4
  Asociace koncesionářů v taxislužbě, jako profesní sdružení bylo založeno v roce 2010 pro poctivé provozovatele taxislužby.